Artykuły
serce.katolik.bielsko.pl
Wypominki – zalecki 2018 (tzw. jednorazowe odczytywane przy Różańcu w dniach od 2 do 8 listopada)

Karmelici świeccy wezwani są do nieustannej modlitwy rozumianej jako spotkanie "z Tym, który nas kocha".

Gdy biskup eryguje parafię wyznacza tytuł parafii i jej patrona lub patronów. Nasza parafia otrzymała wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Drugim patronem parafii jest Św. Juda Tadeusz.

Zasadnicza część naszej parafii leży na zachód od linii kolejowej Żywiec - Katowice, ale jest kilka ulic „za torami”, które też leżą w naszych granicach administracyjnych. Jedną z tych ulic jest ulica Grażyńskiego.

W chwilach bardzo ważnych dla dziejów świata i ludzkości Pan Bóg zawsze powołuje proroków, a ten który został powołany, aby utorować drogę samemu Jezusowi Chrystusowi, zasługuje na szczególną uwagę i szczególne względy.

W czerwcu obchodzimy wspomnienie św. Alojzego – młodego jezuity, który już w wieku dziecięcym zdecydował się całkowicie ofiarować Bogu.

Kończy się kolejny rok szkolny dla wielu uczniów, nauczycieli, katechetów… Przed nami wspaniały czas wakacji, wypoczynku, ładowania akumulatorów na łonie natury, być może zwiedzania interesujących miejsc, które na krótki czas pozwolą oderwać się od codziennej krzątaniny, zmienić otoczenie, podjąć się nowych wyzwań, przynoszących wartościowe doświadczenia.

Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi przedmiotem jego szczególnej pomocy byli objęci chorzy. Ewangelie odnotowują, że tam gdzie się pojawiał znoszono chorych z całej okolicy.  On wielu z nich uzdrowił.

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.