Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
Od 28 maja do 4 czerwca 2023
Pobierz Informator a w nim wszystkie szczegółowe informacje! - plik pdf
Wypominki 2022 - plik pdf
Kalendarz - okładka - awers - plik pdf
Kalendarz - okładka - rewers - plik pdf
Kalendarz - OKRES W CIĄGU ROKU - plik pdf

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj ofiarą materialną przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć walczącą Ukrainę.
 2. Po Mszach św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 zapraszamy na kawę i ciastko ewentualnie lody.
 3. Ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe w naszym kościele w tym tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 17:00. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe wg. tego samego porządku.
 4. W poniedziałek, 29 maja czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed tegorocznym adwentem,
 5. Również w poniedziałek od godz. 18:00 w Auli św. Jana Pawła II kurs BETA. To cykl katechez dla dorosłych na temat siedmiu sakramentów świętych. Spotkania są niezależne i każdy może przyjść nawet na pojedyncze. Tym razem ks. Proboszcz będzie mówił o namaszczeniu.
 6. W najbliższym czasie przypadają „miesięczne dni odnowy duchowej” związane z I piątkiem miesiąca (comiesięczne nawiązanie do Triduum Paschalnego):
  • w czwartek Godzina Święta po Mszy Św. wieczornej;
  • w piątek po Mszy Św. o godz. 8:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy Św. wieczornej konferencja dla Straży Honorowej NSPJ (spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych); zbiórka w czasie Mszy św. w I piątek przeznaczona jest na pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie; Oaza Rodzin zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę (wejście do Kaplicy Miłosierdzia o pełnych godzinach; adoracja w ciszy).
  • w sobotę po Mszy Św. o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (różaniec i rozmyślanie).
  • w sobotę po I piątku odwiedziny chorych z Komunią Św. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii;
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8:00 konferencja dla Róż Żywego Różańca (spotkanie otwarte).
 7. Festyn parafialny odbędzie się w niedzielę 18.06. Zapraszamy do współtworzenia tego wyjątkowego święta całej rodziny parafialnej. Prosimy o pomoc w zbieraniu wsparcia rzeczowego i finansowego do organizacji „zabawy fantowej”.
 8. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego pół godziny przed Mszą św. (pięć minut przed Mszą św. kapłan wychodzi by celebrować Eucharystię). Dodatkowa okazja w I piątek od 7:00 do 7:55 i od 17:00 do 18:00. Oprócz tego w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00 mają posługiwać kapłani z dekanatu łodygowickiego.
 9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Zaproszenie w Informatorze!
 10. Pielgrzymka do Kalisza odbędzie się w niedzielę 4.06. Wyjazd o godz. 4:00 z zajezdni MZK.
 11. Nasza parafia organizuje wyjście na film Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa. Opowiada on o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym. Jest patronem młodzieży i internetu. Zachęcamy do udziału całe rodziny. Seans dla naszej parafii odbędzie się w kinie Helios w środę 7 czerwca o godz. 19:00 (zbiórka przed kinem 18:50). Promocyjna cena biletu wynosi 15zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 12. Rocznica I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 8:00 w Boże Ciało, 8 czerwca.
 13. Dodatkowe wyjście do kina w najbliższy piątek na godz. 9:00 na film: „Niebo nie może czekać” z Parafialnym Klubem Seniora (kontakt z PKS-em najlepiej w poniedziałek w czasie zajęć).
 14. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w sobotę 10 czerwca. Szczegóły w Informatorze. Zapisy w zakrystii.
 15. Parafia organizuje też wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkoły podstawowej do Gąsek nad morzem w dniach od 24 czerwca do 6 lipca. Zniżka dla Dzieci Maryi i ministrantów z naszej Parafii. Więcej szczegółów na stronie parafialnej.
 16. O 10 miejsc został zwiększony autokar na ŚDM w Lizbonie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Mateuszem - zapraszamy!
PONADTO W INFORMATORZE PARAFIALNYM ZNAJDZIEMY:
 • Plan spotkań PKS-u.
 • Zaproszenie Ks. Bpa Ordynariusza na pielgrzymkę do Skoczowa na Kaplicówkę.
 • O pielgrzymce do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • O inicjatywach świętowania dla rodziny.
Informacje o obchodach liturgicznych tygodnia, porządek nabożeństw i intencje mszalne. Zachęcamy do zabierania INFORMATORA.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
 • Znaczenie sformułowań w Koronce do Miłosierdzia Bożego.
W bieżącym numerze Niedzieli m.in.:
 • Czy można zrozumieć Kościół bez Maryi? Ponadto polecamy pismo: „Niedziela. Magazyn” w którym poruszana jest tematyka historyczna szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej Ojczyźnie.


Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Traugutta 13, 43-300 Bielsko-Biała, 33 819 12 12, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.