Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Zapraszamy na wykład: „Kim jest Człowiek z Całunu”? Temat dotyczy Całunu Turyńskiego, który do dnia dzisiejszego inspiruje wielu ludzi. Wykładowca z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w sposób naukowy uwzględniając najnowsze badania, pochyli się nad tajemnicą istnienia Boga. Wykład będzie miał miejsce w kościele 29 marca o godz. 19.00.



Całun Turyński to długie na 4, 4 m, a szerokie na 1, 1 m, lniane płótno, na którym widnieje odbicie ubiczowanego, umęczonego i ukrzyżowanego mężczyzny, a dla większości chrześcijan, po prostu Jezusa Chrystusa.
Swój przydomek „Turyński”, Całun zawdzięcza temu, że od 1578 roku po dziś, przechowywany jest w Turynie we Włoszech, gdzie co kilka lat, na kilka tygodni mają miejsce jego publiczne wystawienia, ściągając miliony pielgrzymów z całego świata.
Tym, co nadaje Całunowi niezwykły charakter, jest odbicie ciała. Sposób utrwalenia do dziś pozostaje zagadką, także dla współczesnej nauki. Poza odbiciem ciała, na Całunie, w miejscach obrażeń poniesionych w czasie Męki, znajdują się ślady prawdziwej, ludzkiej krwi grupy AB, czyli tej samej która pojawia się także przy cudach eucharystycznych i na innych relikwiach związanych z Męką Pańską.
Wiele przeprowadzonych na Całunie badań naukowych, wydaje się wskazywać na jego autentyczność. Jednak to nie pytanie o autentyczność Całunu, jest najważniejszym pytaniem z jakim musi zmierzyć się spoglądający na niego człowiek. Najważniejszym pytaniem, jest pytanie o sens tego co Całun przedstawia.

Słowo na dzisiaj

Łk 4, 16-21 | Jezus przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę,...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.