Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypadła 11 czerwca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 koncelebrowanej przez ks. Sebastiana Fajfera, ks. Przemysława Gawlasa i ks. Przemysława Sawę pod przewodnictwem ks. proboszcza Marcina Aleksego wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła z przystankami przy czterech ołtarzach. Na procesji nie obowiązywał limit osób, ale wszyscy uczestnicy musieli być w maseczkach albo w odstępach odległości 2 m pomiędzy wiernymi. Ze względu na dużą ilość zakażeń w kilku rejonach naszej Diecezji nie były organizowane w tym roku procesje ulicami parafii. Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała była wyrazem naszej wdzięczności za obecność Pana wśród swojego ludu przeżywającego czas epidemii.

Na kanale YouTube można obejrzeć nagraną transmisję!Na zakończenie Mszy Św. została odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wyruszyła procesja. Była ona okazją do tego, by Chrystusowe przesłanie paschalne przekazać światu. Chrystus mógł sam w Najświętszym Sakramencie iść do swojego ludu, ale także wg. myśli z homilii ks. Przemysława Gawlasa, zjednoczony z nami, z naszym ciałem, mógł też pójść w nas do ludzi.Zatrzymaliśmy się na czterech przystankach, stacjach, przy ołtarzach by modlić się, wysłuchać Ewangelii i przypominać sobie treści Triduum Paschalnego.
Przy I ołtarzu (Mt 26,17-19.26-29), wspominając Wielki Czwartek, rozważaliśmy jeszcze raz, że Msza Św. jest pamiątką uobecniającą dzieło odkupienia.
Przy II ołtarzu (Mk 12,28b-34), nawiązując do Wielkiego Piątku, przypominaliśmy sobie, że Eucharystia jest ofiarą naszego Pana, ale także i naszą, więc uczestnictwo w niej musi nas kosztować.Przy III ołtarzu (Łk 24,13-16.28-35), wracając myślą do Wielkiej Soboty (Wigilii Paschalnej), jeszcze raz odkrywaliśmy prawdę, że Msza Św. jest pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, więc jest wydarzeniem Paschy, czyli przejścia Chrystusa. Stąd i my jesteśmy wezwani by liturgię Eucharystii przeżywać dynamicznie i by za każdym razem była dla nas okazją do przejścia ze śmierci do życia.Wreszcie przy IV ołtarzu (J 17,20-26), przypominając sobie Niedzielę Zmartwychwstania, po raz kolejny uświadamialiśmy sobie, że Msza Św. jest ucztą. Zasiadając z Jezusem do stołu mamy także budować jedność między sobą, więc „strzeżmy się tego co nas rozdziela”.Po powrocie do kościoła jeszcze uroczyste Te Deum i błogosławieństwo na zakończenie. Pan Bóg pobłogosławił nam też piękną pogodą, która bardzo pomogła w przeżyciu uroczystości!

Z całego serca dziękuję wszystkim z którymi mogliśmy świętować tą piękną uroczystość.
Szczególnie dziękuję uczestnikom Mszy Św. o godz. 8.00 i procesji. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych:
 • Panu kościelnemu Jerzemu
 • Panu organiście Andrzejowi
 • Panom zbierającym ofiary
 • Całej Służbie Liturgicznej, w tym dorosłym zaangażowanym w Liturgię Słowa
 • Panom niosącym baldachim
 • Straży Honorowej NSPJ ze świecami i sztandarem
 • Dzieciom sypiącym kwiaty, z dzwoneczkami i rodzicom, którzy się o nich zatroszczyli
 • Panu Romanowi za zdjęcia
 • Pani Teresie za wystrój kwiatowy
 • I największe podziękowania tym, którzy przygotowali piękne „ołtarze” oraz zadbali o otoczenie kościoła
 • Wśród podziękowań nie może też zabraknąć słów wdzięczności do moich współbraci kapłanów: Przemysława (gościa) oraz wikariuszy Sebastiana i Przemysława.


Ks. Proboszcz

Msze Św. w naszym kościele były o godz. 6.15; 8.00, 12.00, 17.00 i 18.30.
Nie było Mszy Św. o godz. 10.00 i nabożeństwa o godz.18.00!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 16, 24-28 | Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie,...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.