Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Poczynając od września, w ostatnie poniedziałki miesiąca o 19.15 będą się odbywały wykłady w auli św. Jana Pawła II pod naszym kościołem, podczas których prelegenci ukażą relację pomiędzy wiarą i rozumem. Ideę wykładów oddaje myśl św. Augustyna, która jest mottem poniedziałkowych spotkań: „Uwierz, abyś zrozumiał - zrozum, abyś uwierzył”. Pośrednio nawiązujemy do słów Ludwika Pasteura: ""Mało wiedzy oddala od Boga, dużo wiedzy przybliża do Niego", który był umieszczony, wg. relacji najstarszych Parafian, w kaplicy przed wybudowaniem naszego kościoła.

Pierwszym wykładowcą był p. Tomasz Rożek - dziennikarz, popularyzator naukowy, osoba znana z mediów. Przedstawił On temat: „Skale Wszechświata”. Wykład odbył się w nowo wyremontowanej Auli im. św. Jana Pawła II 28 września o godz.19.15. Po wykładzie była możliwość nabycia książki z podpisem autora wykładu.
Relacja i nagranie (filmik)!


Relacja i nagranie na stronie diecezjalnej
(Dziękujemy p. Robertowi Karp za udostępnienie zdjęć!)Kolejny wykład: 26 PAŹDZIERNIKA - ks. dr Włodzimierz Skoczny: „Stworzenie w wierze i nauce”. Zapraszamy!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 4, 18-22 | Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci, Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich:...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.