Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl

REKOLEKCJE W ZAKOPANEM


Nasza Parafia zorganizowała wyjazd do Zakopanego w dniach 05-07 maja 2023r na rekolekcje z modlitwą o powołania „Kościół - szpital na peryferiach". Rekolekcje poprowadził ks. Przemek.

PROGRAM

RELACJA KS. PRZEMKA

PROGRAM

Do początku

Pobyt w Domu rekolekcyjnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
W programie udział w nabożeństwie pierwszo sobotnim w Sanktuarium na Krzeptówkach, wypoczynek w Termach, przejazd na Bachledówkę.
Koszt wyjazdu wynosi 350 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

REKOLEKCJE
KOŚCIÓŁ - SZPITAL NA PERYFERIACH?
5 – 7 maja 2023 r.
prowadzi: ks. Przemysław Gawlas
PIĄTEK 5.05.2023
17:00 Wyjazd z parkingu (zbiórka 16.45 - dolna płyta PKS)
20:00 Przyjazd i lokowanie w pokojach
20:00 Kolacja
20:30 Śpiew, przygotowanie liturgii
20:45 Eucharystia i nabożeństwo do NSPJ
22:00 Spoczynek nocny

SOBOTA 6.05.2023
8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
8.15 Jutrznia i rozmyślanie
8.45 Śniadanie
9.30 Konferencja
10.15 Przerwa na kawę
11.00 Konferencja
11.45 Nabożeństwo w intencji powołań
12.30 Obiad
13.15 Wycieczka (do wyboru spacer Doliną Chochołowską lub wypoczynek i kąpiel w Termach*)
17.30 Kolacja
18.00 Wyjazd (Wyjście) do Sanktuarium Maryjnego na Krzeptówkach
18.30 Pokutny różaniec fatimski
19.00 Medytacja i Msza św.
21.00 Apel Maryjny
22.00 Spoczynek nocny

NIEDZIELA 7.05.2023
7.45 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
8.00 Jutrznia i rozmyślanie
8.30 Śniadanie
9.15 Konferencja
10.00 Wyjazd na Mszę św. do kościoła p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce
11.00 Eucharystia
13.00 Obiad
14.00 Wyjazd na Krzeptówki
ok. 16.00 Wyjazd z Zakopanego
ok. 19.00 Powrót do Bielska-Białej

MIEJSCE: Dom rekolekcyjny Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Krzeptówki 172, Zakopane).

CENA: 350 zł obejmuje przejazdy autokarem, 2 noclegi z 2 obiadami, 2 kolacjami i 2 śniadaniami.
*wstęp do Doliny Chochołowskiej 5zł; Termy Chochołowskie wstęp 3-godzinny 75zł/senior 59zł


Informacje:
ks. Przemek Gawlas; tel. 510 417 366
p. Dorota Trestka; tel. 530 870 528
Zapisy:
W zakrystii. Przy zapisie przyjmowana jest zaliczka w wysokości 100zł do 10 kwietnia. Pozostałą część należy wpłacić do 29 kwietnia.

ORGANIZATOR: ARCYBRACTWO STRAŻY HONOROWEJ NSPJ W PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIELSKU-BIAŁEJ

RELACJA KS. PRZEMKA

Do początku

Na rekolekcje wyruszyliśmy w piątkowy wieczór 5 maja o godz. 17:00 z płyty dolnej Dworca PKS. Udział wzięło 47 osób – głównie z naszej parafii, ale było również wiele osób z innych wspólnot (szczególnie członków Straży Honorowej NSPJ z naszej diecezji). Podróż minęła spokojnie a Zakopane przywitało nas pięknymi widokami Tatr. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach jak zawsze pięknie nas przyjęły. Po kolacji była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie Eucharystia z konferencją wprowadzającą na temat - do kogo należy Kościół. Oczywiście z pomocą przychodzi hasło bieżącego roku liturgicznego – które z resztą stało się inspiracją do zorganizowania tych rekolekcji. Jednym z głównych celów tych wyjazdowych ćwiczeń duchowych była modlitwa o powołania w kończącym się Tygodniu Modlitw o Powołania. W piątkowy wieczór nastąpiło także uroczyste przyjęcie dwóch członków – pana Jacka i pani Ewy do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w naszej parafii.

Sobotnie przedpołudnie minęło pod znakiem modlitwy. Rozpoczęliśmy Godzinkami a następnie Jutrznią (poprzedzoną krótką konferencją o Liturgii Godzin). Nie zabrakło refleksji nad Ewangelią z dnia. Po śniadaniu dwie konferencje o tym dlaczego warto być w Kościele, ale również o „pewnym ryzyku” bycia w nim, a także o grzechu we wspólnocie. Po intensywnych duchowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek. Po obiedzie każdy uczestnik rekolekcji mógł znaleźć coś dla siebie. Część grupy wybrała się na Termy Chochołowskie by zrelaksować się „w bąbelkach”, niektórzy wybrali zwiedzanie samego Chochołowa pod czujnym okiem pana kierowcy Andrzeja (górala z krwi i kości o niesamowitym poczuciu humoru), byli również tacy, którzy postanowili „zdobyć” Gubałówkę. Po powrocie z wycieczki i pysznej kolacji udaliśmy się na przepiękne nabożeństwo pierwszo-sobotnie do Sanktuarium na Krzeptówkach. Wypełniona po brzegi świątynia gościła wielu pielgrzymów w Polski i zza granicy. Po powrocie rozpoczęła się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Lista chętnych „dyżurnych” szybko się zapełniła.

Po śniadaniu ostatnia konferencja dotyczyła pewnych wskazówek co można zrobić, żeby w Kościele było lepiej. O godz. 10:00 wyjechaliśmy na Mszę św. na Bachledówkę, do kościoła, który już 28 maja zostanie ogłoszonym Sanktuarium bł. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pięknej Uroczystości rocznicy Pierwszej Komunii Św. (co ciekawe w zeszłym roku byliśmy na I Komunii tych dzieci) towarzyszyła góralska oprawa. Po Mszy św. miała miejsce Papieska Majówka ze św. Janem Pawłem II i przegląd piosenki religijnej różnych zespołów góralskich. Wróciliśmy na obiad by następnie spakować bagaże i jeszcze wraz z Siostrami spotkać się na Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00. Po niej jeszcze przejazd na Krupówki i godzinka czasu wolnego na kawkę. W drodze powrotnej był czas świadectw. Uczestnicy dzielili się przede wszystkim co daje im bycie w Kościele. Ok 20:00 pełni pięknych wrażeń, umocnieni, i jak ufam, jeszcze bardziej kochający Kościół wróciliśmy do domu.

Do początku

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mk 10, 28-31 | Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą». Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.